Tasarım Dolu Günler Başlıyor

19-23 Ekim 2016 tarihleri arasında, bu sene ilki gerçekleştirilecek olan‘’Türkiye Tasarım Haftası’’ süresince endüstriyel tasarım, moda tasarımı ve görsel iletişim tasarımı gibi tasarımı içeren birçok alanda dünyaca ünlü isimlerin, üniversitelerin, tasarım okullarının, sanayici ve akademisyenlerin katılımının yanı sıra paneller, konferanslar ve workshoplar düzenlenecektir.

Türkiye Tasarım Haftası; yıl içinde düzenlenen tasarım yarışmalarının finalistlerinin ürün ve projelerinin sergi ve defileleri, dünyanın prestijli tasarım yarışmalarında ödül kazanan Türk tasarımları ile tasarım merkezleri ve tasarım ofislerinin ulusal/uluslararası proje sergileri ve ülkelerin özel katılımı ile zenginleştirilecektir.

Ayrıca, 2008 yılından bu yana, Türkiye’de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran ve iyi tasarımı ödüllendiren 8. Design Turkey ödülleri, “Türkiye Tasarım Haftası” kapsamında düzenlenecek, finale kalan tüm ürünler Design Turkey için ayrılan özel alanda sergilenecektir.

Pınar & Viola for IKEA

Türk tasarımcı Pınar Demirdağ ve ortağı Viola Renate’ nin uluslararası Ikea mağazaları için özel tasarladıkları koleksiyonların sergisi DWT’de sergilenecek.

Sara Garanty- Colour Emotions

İsveçli iç mimarın tasarımda renklerin insanlar üzerinde hissettirdiği duyguları anlatıyor.

Moda Hikayeleri- Fashion Stories

Fashion Stories milenyum itibariyle moda tasarımındaki son 15 yıldaki değişiminin hikayesini anlatıyor.

Patrick Rampelotto

Rampelotto endüstriyel tasarımcıların ödül kupalarını geri dönüştürerek yaptığı tasarım aydınlatmalarını ve dekoratif ürünlerini sergiliyor.

RAW Exhibition

İtalya’ daki tasarım stüdyosu Sbodio 32’ nin bünyesinde bulunan uluslararası tasarımcıların özel seçilmiş olan ürünler sergilenecek.

Beyrut Tasarım Haftası - Lübnan

Beyrut tasarım haftasının en iyi tasarımcıları Design Week Türkey'de misafir ediliyor. Takı tasarımcılarından mobilya tasarımcılarına kadar çok yönlü sergi Design Week Turkey’de temsil edilecek.

İzler - Türkiye

İzler İstanbul Moda Akademisi ve Dice Kayek işbirliğinde hazırlanan, geleneksel Türk el sanatlarının çağdaş moda tasarımlarıyla buluştuğu sergidir.

Elektrocouture

ElektroCouture fashiontech sektöründe önde gelen moda teknolojisi markalarından biridir. Electrocoutour’ün en önemli unsurlarından biri yeni ve yenilikçi ürünler için bir ekosistem sağlamak ve bu alanda etkinlik gösteren şirketlerle el ele çalışmaktır.

Pasquale Volpe Good-50X70

Good 50×70’in temel çıkış noktası olarak, 50×70 cm. boyutlarında tasarlanan afişler ile küresel ısınma, çevresel kirlilik, susuzluk ve hayvan hakları gibi temel sosyal olgulara karşı toplumsal duyarlılığı artırmak ve bu sorunların çözümü için çalışan organizasyonlara yardımcı olmayı hedefliyor.

http://www.designweekturkey.com/

TOP